KOMISIJA ZA KAKOVOST
Srednja šola za storitvene dejavnosti in logistiko si je za doseganje kakovosti zastavila tri osnovne cilje, aktivno sodelovanje dijakov pri pouku, zmanjšanje izostankov dijakov od pouka in izboljšanje učnega uspeha dijakov.
S pomočjo EPOS (spletno anketiranje), ki služi kot izhodišče za načrtovanje sprememb, smo povzeli, da je ključnega pomena za zvišanje uspeha dijakov zmanjšanje odsotnosti dijakov od pouka, povečati aktivnost dijakov ter izboljšati odnose/komunikacijo med učitelji in dijaki ter med učitelji in med dijaki.
V ta namen smo načrtovali dejavnosti, ki so zapisane v akcijskem načrtu dvoletnega programa za vpeljavo izboljšav za kakovosten razvoj šole:
- različna skupna izobraževanja/predavanja/aktivne delavnice, dvodnevno strokovno izobraževanje (november)
- ozaveščanje staršev in dijakov o pomenu rednega obiskovanja pouka dijakov ter aktivnega sodelovanja dijakov pri pouku (svetovalna služba na 1. RS, ETA)
- aktivno vključevanje dijakov v šolsko življenje – aktivni odmori (šport, sproščanje/druženje v atriju, v šolski knjižnici …) (aktiv ŠVZ, dijaška skupnost)
- kolegialne hospitacije (oktober 2024 – maj 2025)
- sprotno preverjanje učnih ciljev v učnem procesu (oktober 2024 – maj 2025)
- sprotno utrjevanje ter podajanje povratne informacije dijakom o njihovem napredku (oktober 2024 – maj 2025)
- vzgoja proti nasilju, jasni protokoli ob kršitvah šolskih pravilnikov (svetovalna služba), dosledno opozarjanje/ukrepanje ob nespoštovanju bontona in nespoštljivega odnosa ter sankcioniranje kršiteljev
- ETA – vključevanje vsebin za razvijanje zdrave samopodobe najstnika, spodbujanje pozitivnih medsebojnih odnosov (razredniki, svetovalna služba)
- izvajanje projekta Mobi »detox«
- delavnice v sodelovanju z ZALAJF (Društvo za mladostniške probleme), #TO SEM JAZ, ALKOHOL = SPREMEMBA ŽIVLJENJA
- krepitev zdrave samopodobe ter spodbujanje zdravega načina življenja, osveščanje dijakov o (ne)zdravi prehrani in pijači (energijske pijače) (ETA, ŠVZ, BIO, NAR …)
- program Digitrajni učitelj ŠCC – izvajanje zahtevanih nalog, uporaba sodobne tehnologije pri učenju in poučevanju po načelu manj je več
Komisija za kakovost koordinira uresničevanje ciljev akcijskega načrta, sodeluje pri izvedbi različnih dejavnosti ter s pomočjo poročil spremlja izvajanje in implementacijo aktivnosti.
Kakovost učenja in poučevanja na naši šoli bomo ponovno preverili s spletnim anketiranjem EPoS, pomladi 2025. Zanimalo nas bo splošno stanje takrat, in sicer v primerjavi s povprečjem vseh sodelujočih šol in v primerjavi z rezultati naše šole leta 2023. Pri primerjavi med letom 2023 in letom 2025 nas bo zanimalo ali smo z načrtovanimi in izvedenimi ukrepi/dejavnostmi stanje na izbranih kazalnikih uspeli izboljšati v skladu z načrtom. Če ne bomo uspešni, bomo iskali sveže/aktualne ukrepe/dejavnosti, o tem skupaj razmišljali in jih implementirali v obdobju med 2025 –2027.
Komisijo za kakovost na Srednji šoli za storitvene dejavnosti in logistiko sestavljajo:
- Saša Lešnik Križnik, učiteljica splošnoizobraževalnih predmetov /predsednica;
- Aleksandra Uršič, učiteljica splošnoizobraževalnih predmetov;
- Valentin Punčoh, pomočnik ravnateljice;
- Sebastjan Andrejc, učitelj praktičnega pouka strokovnih modulov;
- Lucija Zidanski, učiteljica splošnoizobraževalnih predmetov; (rezerva: Darja Lužnik)
- predstavnik dijakov;
- predstavnik staršev;
- dva predstavnika delodajalcev.